Orel (dělostřelecká tvrz)
Z Multimediaexpo.cz
(Nahrazení textu „Adolfa Hitlera“ textem „Adolfa Hitlera“)
Porovnání s novější verzí →
Verze z 15. 11. 2010, 20:31
Tvrz měly tvořit tři pěchotní sruby (MO-S 20, MO-S 20a, MO-S 20b), minometná věž (MO-S 20c), dělostřelecká otočná věž (MO-S 20d) a vchodový objekt (MO-S 20e). Ojedinělostí této tvrze bylo to, že čelo tvrze netvořily pěchotní sruby, ale nejvíce byla vysunuta dělostřelecká otočná věž, která byla po stranách chráněna pěchotními sruby. Teprve několik metrů za touto sestavou procházela hlavní obranná linie.
Úkol tvrze
Místo, na kterém na kterém byla tvrz navržena, je z geografického hlediska velice výhodné, protože dělostřelecká otočná věž mohla ostřelovat významné silniční a železniční komunikace na nepřátelském území. Avšak při stavbě vyvstaly velké geologické problémy, zemina v prostoru se skládala z naprosto nevhodného podloží (písek, hlína, jíl), a proto byla výstavba odložena. Dalšími důvody byly také finance, nedostatečná stavební kapacita a neujasněná koncepce stavby.
Reference
- Stehlík, Eduard: Lexikon tvrzí československého opevnění z let 1935-38. Praha: FORTprint, 1992, s. 36-37.
Náklady na energie a provoz naší encyklopedie prudce vzrostly. Potřebujeme vaši podporu... Kolik ?? To je na Vás. Náš FIO účet — 2500575897 / 2010 |
---|
Informace o článku.
Článek je převzat z Wikipedie, otevřené encyklopedie, do které přispívají dobrovolníci z celého světa. |