V sobotu 2. listopadu proběhla mohutná oslava naší plnoletosti !!
Multimediaexpo.cz je již 18 let na českém internetu !!

Šablona:Článek dne/2017/32

Z Multimediaexpo.cz

(Rozdíly mezi verzemi)
(+ Nový servisní článek)
m (Nahrazení textu „Kategorie:Článek DNE“ textem „Kategorie:Archiv Článků DNE“)
 
(Není zobrazeno 7 mezilehlých verzí.)
Řádka 1: Řádka 1:
<!-- Zde bude umístěn článek platný pro daný rok a den. Každému dni náleží jiný článek. -->
<!-- Zde bude umístěn článek platný pro daný rok a den. Každému dni náleží jiný článek. -->
-
[[Soubor:SUN-Ultra40-2014-002.jpg|right|160px|Dvojice konektorů IEEE 1394a na předním panelu serveru SUN Ultra 40 M2.]]
+
[[Soubor:Jennifer Hawkins-2013-Flickr-01.jpg|160px|right|Jennifer Hawkins v australském Sydney (březen 2013)]]
-
'''[[FireWire]]''' ('''IEEE 1394''') je standardní sériová [[sběrnice]] pro připojení periférií k [[počítač]]i. Díky své technické jednoduchosti a pořizovací ceně nahrazuje dříve používané způsoby připojení, především [[SCSI]].
+
'''[[Jennifer Hawkins]]''' (* [[22. prosinec|22. prosince]] [[1983]]) je [[Austrálie|australská]] královna krásy, [[modelka]] a&nbsp;televizní moderátorka z&nbsp;Newcastlu v&nbsp;Austrálii, která v roce [[2004]] získala titul '''''[[Miss Universe]]'''''.
-
V současné době jsou k dispozici dvě verze FireWire: původní s šestipinovým kabelem označovaná dnes jako FireWire 400 neboli IEEE&nbsp;1394a s rychlostí 400 Mbit/s a FireWire 800 neboli IEEE&nbsp;1394b s rychlostí až 800&nbsp;Mbit/s a devítipinovým kabelem. Nyní se schvaluje nový&nbsp;standard IEEE 1394c s rychlostí až 3&nbsp;200&nbsp;Mbit/s. FireWire na rozdíl od USB není ale prozatím tak rozšířen a patrně už nikdy nebude. Dnes se používání tohoto rozhraní pro běžné uživatele zúžilo zejména k připojení digitálních videokamer, v profesionální sféře se používá k rychlému připojení externích disků a optických mechanik.
+
Hawkins byla opravdu sportovně založená mladá dívka. Je bývalou kapitánkou roztleskávaček pro ''Newcastle&nbsp;Knights'', (rugbyový&nbsp;ligový&nbsp;tým), rovněž pro ''Hunter&nbsp;Pirates'' (basketbalový&nbsp;tým) a také pracovala jako [[modelka]]. Jako modelka se rovněž zúčastnila soutěže ''Miss Australia'' a díky tomu mohla reprezentovat Austrálii na '''[[Miss Universe]]'''.
-
FireWire může spojit až 63 zařízení ve stromové nebo daisy chain topologii (na rozdíl od sběrnicové topologie paralelního SCSI). To umožňuje komunikaci zařízení na principu [[peer-to-peer]], například mezi [[Scanner|skenerem]] a [[Počítačová tiskárna|tiskárnou]], bez potřeby využití systémové paměti nebo [[Procesor|procesoru]] počítače. FireWire také podporuje více hostitelských zařízení na jedné sběrnici. USB potřebuje na stejnou funkci speciální čipset, což v praxi znamená, že potřebuje speciální drahý kabel, přičemž FireWire postačuje běžný kabel se správným počtem pinů (standardně šest). FireWire podporuje technologie [[plug-and-play]] a hot swapping. Měděný kabel, který je použit nejčastěji, může mít délku až 4,5 metru a je flexibilnější než většina kabelů pro paralelní SCSI. Kabel se šesti nebo devíti piny dokáže napájet port až 45 [[watt]]y a 30&nbsp;[[volt]]y, což umožňuje energeticky středně náročným zařízením pracovat bez samostatného napájecího zdroje.
+
Miss Universe se odehrávala v hlavním městě [[Ekvádor]]u – [[Quito|Quitu]] [[1. červen|1.&nbsp;června]] [[2004]]. Týden před začátkem soutěže byla Hawkins považována za šestou kandidátku na zisk titulu. Během samotného přenosu se Jennifer stala první Australankou od doby Voni Delfos z roku 1993, která se probojovala do semi-finále. Dostala se do Top 10 po přehlídce dam ve večerních šatech, kdy měla na sobě neobvyklou měděnou róbu. Navrhla ji společnost Bora a stála 25 000 australských dolarů. Po soutěžní disciplíně v plavkách Hawkins dosáhla Top 5 a po interview nakonec celou soutěž vyhrála. Všechny ostatní děvčata v Top 5 byli z Ameriky a Karibiku – [[Shandi Finnessey]] z USA (1.&nbsp;vicemiss), [[Alba Reyes]] z Portorika (2.&nbsp;vicemiss), [[Yanina González]] z Paraguaya (4.&nbsp;místo) a Danielle Jones z Trinidad a Tobaga (5.&nbsp;místo). Hawkins byla první vítězkou z Oceánie od roku [[1983]], kdy titul získala [[Lorraine Downes]] z&nbsp;Nového Zélandu a první Australanka, která soutěž vyhrála od roku [[1972]], když její předchůdkyní byla [[Kerry Anne Wells]].
 +
Hawkins dostala korunu z rukou odcházející královny krásy Amelie Vega z&nbsp;Dominikánské Republiky, ale ještě předtím moderátor večera Billy&nbsp;Bush slavnostně oznámil jméno vítězky a nazval jí "hromem tam&nbsp;z&nbsp;dola".  
-
Dodatek IEEE 1394a, vydaný v roce 2000, upřesnil a vylepšil původní specifikaci. Přidal podporu pro asynchronní&nbsp;streaming, rychlejší rekonfiguraci sběrnice, spojování paketů a úsporný režim spánku. IEEE 1394a nabízí několik výhod oproti IEEE 1394. 1394a je schopen rozhodčích zrychlení, což sběrnici umožňuje urychlit rozhodčí řízení cyklů, což vede ke zlepšení efektivity. To také umožňuje řídit krátký restart sběrnice, při kterém mohou být přidány nebo odebrány uzly, aniž by došlo k&nbsp;velkému poklesu v isochronním přenosu.
+
Spolumajitel soutěže '''[[Donald Trump]]''' popsal novou hvězdu jako "nejkrásnější&nbsp;Miss&nbsp;Universe, kterou viděl za&nbsp;mnoho, mnoho&nbsp;roků"... Dostala nádhernou perlovou korunu v&nbsp;hodnotě 250&nbsp;000 [[Americký dolar|USD]] a&nbsp;také&nbsp;velmi bohatý balíček&nbsp;dárečků. Jennifer Hawkins byla první blondýnka, která po letech získala tento titul. Poslední blond královnou byla Angela&nbsp;Visser z&nbsp;Holandska ([[1989]]).
-
<noinclude>[[Kategorie:Článek DNE]]</noinclude>
+
 
 +
Jako Miss Universe, Hawkins reprezentovala společnost Miss Universe Organization. Její “sesterské“ držitelky titulu byli [[Shelley Hennig]] (Miss Teen USA ze&nbsp;státu Louisiana) a [[Shandi Finnessey]] (Miss USA ze&nbsp;státu Missouri). Během svého panování Hawkins navštívila Kóreu, Bahamy, [[Brazílie|Brazílii]], [[Česká republika|Českou&nbsp;republiku]], [[Německo]], [[Řecko]], [[Singapur]], Indonésii, [[Kanada|Kanadu]], Trinidad a Tobago, Kubu, Indii, [[Ekvádor]], [[Mexiko]], [[Portoriko]], absolvovala mnoho cest do&nbsp;[[Thajsko|Thajska]], moderovala Miss&nbsp;Universe&nbsp;2005 a&nbsp;také pochopitelně navštívila svojí rodnou vlast Austrálii. Součástí výhry bylo roční pobyt v [[New York]]u v&nbsp;apartmánu na břehu řeky.
 +
 
 +
Ještě během svého kralování prohlásila, že chce pokračovat v&nbsp;[[Modelka|modelingu]] a stát se televizní moderátorkou.
 +
<noinclude>[[Kategorie:Archiv Článků DNE]]</noinclude>

Aktuální verze z 7. 1. 2019, 12:44

Jennifer Hawkins v australském Sydney (březen 2013)

Jennifer Hawkins (* 22. prosince 1983) je australská královna krásy, modelka a televizní moderátorka z Newcastlu v Austrálii, která v roce 2004 získala titul Miss Universe.

Hawkins byla opravdu sportovně založená mladá dívka. Je bývalou kapitánkou roztleskávaček pro Newcastle Knights, (rugbyový ligový tým), rovněž pro Hunter Pirates (basketbalový tým) a také pracovala jako modelka. Jako modelka se rovněž zúčastnila soutěže Miss Australia a díky tomu mohla reprezentovat Austrálii na Miss Universe.

Miss Universe se odehrávala v hlavním městě EkvádoruQuitu1. června 2004. Týden před začátkem soutěže byla Hawkins považována za šestou kandidátku na zisk titulu. Během samotného přenosu se Jennifer stala první Australankou od doby Voni Delfos z roku 1993, která se probojovala do semi-finále. Dostala se do Top 10 po přehlídce dam ve večerních šatech, kdy měla na sobě neobvyklou měděnou róbu. Navrhla ji společnost Bora a stála 25 000 australských dolarů. Po soutěžní disciplíně v plavkách Hawkins dosáhla Top 5 a po interview nakonec celou soutěž vyhrála. Všechny ostatní děvčata v Top 5 byli z Ameriky a Karibiku – Shandi Finnessey z USA (1. vicemiss), Alba Reyes z Portorika (2. vicemiss), Yanina González z Paraguaya (4. místo) a Danielle Jones z Trinidad a Tobaga (5. místo). Hawkins byla první vítězkou z Oceánie od roku 1983, kdy titul získala Lorraine Downes z Nového Zélandu a první Australanka, která soutěž vyhrála od roku 1972, když její předchůdkyní byla Kerry Anne Wells. Hawkins dostala korunu z rukou odcházející královny krásy Amelie Vega z Dominikánské Republiky, ale ještě předtím moderátor večera Billy Bush slavnostně oznámil jméno vítězky a nazval jí "hromem tam z dola".

Spolumajitel soutěže Donald Trump popsal novou hvězdu jako "nejkrásnější Miss Universe, kterou viděl za mnoho, mnoho roků"... Dostala nádhernou perlovou korunu v hodnotě 250 000 USD a také velmi bohatý balíček dárečků. Jennifer Hawkins byla první blondýnka, která po letech získala tento titul. Poslední blond královnou byla Angela Visser z Holandska (1989).

Jako Miss Universe, Hawkins reprezentovala společnost Miss Universe Organization. Její “sesterské“ držitelky titulu byli Shelley Hennig (Miss Teen USA ze státu Louisiana) a Shandi Finnessey (Miss USA ze státu Missouri). Během svého panování Hawkins navštívila Kóreu, Bahamy, Brazílii, Českou republiku, Německo, Řecko, Singapur, Indonésii, Kanadu, Trinidad a Tobago, Kubu, Indii, Ekvádor, Mexiko, Portoriko, absolvovala mnoho cest do Thajska, moderovala Miss Universe 2005 a také pochopitelně navštívila svojí rodnou vlast Austrálii. Součástí výhry bylo roční pobyt v New Yorku v apartmánu na břehu řeky.

Ještě během svého kralování prohlásila, že chce pokračovat v modelingu a stát se televizní moderátorkou.